Кваліфікацію підтверджено!

“Inbound Marketing Certified Professional”…  Звучить круто, правда?  Нарешті це сталося – вчора я отримав результати свого іспиту: 94% правильних відповідей, або тільки 3 помилки у 50 питаннях. Помилки спишемо на мою англійську… :)

Спеціаліст з вхідного маркетингу

А тепер декілька слів про “Inbound marketing” та саму програму сертифікації:

“Inbound marketing”, або українською “Вхідний маркетинг” – це новий підхід до маркетингу, розвинений компанією HubSpot.

Згідно з цим підходом, маркетинг поділяється на “Вихідний” та “Вхідний” (“Outbound” та “Inbound” відповідно).  Вихідний маркетинг - це той підхід до маркетингу, який ми вивчали в університеті, якого нас вчили на роботі і різного роду тренінгах. Тобто набір застарілих методів, в основі яких лежить бомбардування потенційних покупців інформацією про свою продукцію в надії, що хтось з них клюне і зробить покупку. Іншими словами маркетологи дратують людей, перериваючи їх звичну діяльність рекламою посеред улюбленого фільму, електронним спамом, sms-ками з пропозицією завантажити нікому не потрібний рінгтон та ін..

Через надмірне використання, рівень довіри до звичайної реклами постійно падає. Більше того, люди ховаються від неї: перемикають телеканал, коли там показують рекламу, використовують спам-фільтри в електронній пошті й не помічають рекламних щитів на вулицях. Таким чином ефективність традиційного підходу прямує до нуля. Ще одним недоліком традиційного підходу є його наркотична залежність від рекламного бюджету. Гроші на маркетинг треба витрачати постійно. Вчорашню рекламу вже ніхто не пам’ятає…

Натомість принцип вхідного маркетингу полягає у зовсім іншій площині: замість дратувати клієнта пропозиціями непотрібних йому товарів, треба допомогти йому знайти те, чого він шукає. Бажано звичайно у Вашому каталозі… 

Цього досягають через використання набору таких методів, як пошукова оптимізація корпоративних сайтів, підтримка тематичних блогів, маркетинг у соціальні медіа, чесний email-маркетинг і т.д. Загалом, використовують будь-які методи маркетингу, які допомагають споживачу зробити вибір на Вашу користь, надаючи йому потрібну для прийняття рішення інформацію. Без нав’язливого пропихання своєї продукції.

Пам’ятайте! На кожен товар є свій покупець. Треба тільки допомогти покупцю знайти Ваш магазин… :)

Вхідний маркетинг зовсім не випадково з’явився разом з різким збільшенням кількості користувачів інтернету.  Без двостороннього спілкування його використання просто неможливе.  І чим більше людей стануть користуватися інтернетом, тим більшого поширення він набуватиме.

Тепер повернемось до програми сертифікації. Сертифікат спеціаліста з Вхідного маркетингу видають в Inbound Marketing University (http://inboundmarketing.com/university/). “Університет” започаткований вже згаданою компанією HubSpot. Для того, щоб отримати сертифікат досить зареєструватися на сесію і успішно скласти іспит. Ходять чутки, що наступна (вже третя) сесія буде проходити наприкінці жовтня. Іспит складається з 50 питань, правильні відповіді на які дозволять засвідчити Ваш рівень знань з вхідного маркетингу. Для отримання сертифікату правильних відповідей має бути не менше, ніж 75%.

Перед іспитом корисно буде переглянути набір з 13 вебінарів про різні сфери Inbound marketing. Авторами вебінарів і, відповідно, викладачами університету стали визнані авторитети у різних сферах Вхідного маркетингу.  З цих матеріалів можна почерпнути багато чого цікавого. Навіть, якщо Ви самі вже вважаєте себе експертом.

Якщо Ви не плануєте здавати іспит, я все одно рекомендую переглянути вебінари.  Це справді цікаво…

Обов’язково пишіть мені сюди: info (at) emarketingblog.com.ua, якщо Вам знадобиться консультація. Буду завжди радий допомогти.

І останнє. А Ви довіряєте рекламі? Напишіть про це у коментарях…