Як спростити пошук інформації через Google?

Дуже часто у результатах пошуку за ключовими словами просто не можливо знайти те, що насправді шукаєш. Сторінки з потрібною інформацією ховаються серед інших, які хоча й теж релевантні до ключових слів, все ж не завжди можуть повністю задовольнити потребу в інформації. В таких випадках дуже корисним було б обмежити результати пошуку, спрямувавши їх у конкретному напрямку.

Так от, Google дає таку можливість через використання операторів пошуку.

Почну з переліку (повний опис кожного оператора буде подано нижче): allinanchor:, allintext:, allintitle:, allinurl:, cache:, define:, filetype:, inanchor:, info:, intext:, intitle:, inurl:, link:, related:, site:.

Якщо перед пошуковим запитом вказати allinanchor:, Google обмежить результати пошуку тільки тими сторінками, у тексті посилання на які обов’язково будуть вказані вибрані ключові слова. Наприклад, якщо у поле пошуку Google ввести запит [allinanchor: Інтернет маркетинг], у результатах пошуку будуть тільки ті сторінки на які є посилання з словами “Інтернет” та “маркетинг”. Цей оператор стане в пригоді при визначенні сайтів-конкурентів і сайтів, з яких можна отримати посилання.

allintext: має такий же синтаксис, як і попередній. Функція, зрештою, теж подібна: якщо поставити його перед ключовими словами у пошуковому запиті, в результаті отримаєте сторінки, у тексті яких обов’язково згадуються всі введені ключові слова. Наприклад за запитом allintext: Чемпіонат Європи з футболу можна знайти сторінки у тексті яких згадуються слова “Чемпіонат”, “Європи”, “з” та “футболу”.

Використовуючи оператор allintitle: можна знайти сторінки, де ключові слова згадані у назві сторінки. Це пригодиться при виявленні сайтів-конкурентів, тобто тих сайтів, які оптимізовані під Ваші ключові слова. Наприклад за запитом allintitle: червоні яблука можна знайти сторінки, які у тезі назви мають слова “червоні” та “яблука”.

Якщо пошуковий запит почати з allinurl:, Google обмежить результати видачі тільки тими сайтами, в адресі яких будуть зустрічатися вибрані ключові слова. Наприклад на запит allinurl: Google help у видачі з’являться сторінки в адресі яких будуть слова “Google” та “help”. Знайдуться тільки ті сторінки, слова в адресі яких будуть розділені спец. символами (-, /, _ і тд.).

Використання оператора cache: перед адресою конкретної веб-сторінки дозволить переглянути версію сторінки збережену у покажчику Google та дату останнього сканування. Зверніть увагу – між оператором та адресою сторінки не можна залишати пробіл [cache:адреса_сторінки].

Якщо ключовому слову буде передувати define: – Google знайде сторінки з визначенням вказаного терміну чи його поясненням. Працює досить непогано для англомовних запитів. Не завжди коректно працює щодо українських термінів. Наприклад: [define:car]

filetype: дає можливість шукати інформацію у файлах визначеного типу. Досить тільки після ключових слів у пошуковому запиту додати оператор filetype: і вказати бажаний формат файлу. Наприклад на запит [інтернет статистика filetype:pdf] Google покаже файли *.pdf у яких згадуються слова «інтернет» та «статистика». Між оператором і вибраним розширенням файлу не можна вставляти пробіл.

inanchor: Повний аналог оператора allinanchor:. Різниця в тому, що його дія поширюється тільки на одне ключове слово: те яке йде одразу після нього (без пробілу). Наприклад, на запит [університет inanchor:школа] у результатах пошуку з’являться сторінки релевантні до слова університет, за умови, що у тексті посилань на ці сторінки є слово «школа».

info: На запит [info:адреса_сайту] Google покаже інформацію про сторінку, якою він володіє. Між оператором info: та адресою сайту не може бути пробілу.

intext: Цей оператор обмежує результати пошуку тільки тими сторінками, на яких ключове слово, що йде після нього згадується безпосередньо у тексті. Наприклад запит [видавців у Львові intext:форум] допоможе знайти сторінки, які будуть мати відношення до слів “видавців” “у” “Львові” і матимуть у тексті слово “форум”. Між цим оператором і наступним словом не може бути пробілу. Він дозволяє шукати в тексті сторінки тільки одне слово. Якщо необхідно знайти тільки сторінки, які в тексті мають мати всі ключові слова – використовуйте оператор allintext:

Використавши intitle: можна обмежити результати пошуку тільки тими сторінками які у назві будуть мати вказане слово у назві. Наприклад на запит [робота для intitle:випускників] Google знайде сторінки, які будуть мати відношення до слів “робота” та “для” і матимуть у назві сторінки слово «випускників». Аналогічно: між оператором і словом не може бути пробілу.

Оператор inurl: допоможе знайти сторінки, які будуть мати вказане після оператора слово у адресі. Наприклад за запитом [macbook pro inurl:apple] Google знайде сторінки, які будуть мати відношення до слів macbook та pro, а у адресі сторінки мають слово apple.

Оператор link: використовують для того, щоб знайти сторінки, які посилаються на заданий сайт. І хоча оператор далеко не завжди справляється з своїм завданням на відмінно, все ж його використання може дати певне уявлення про зовнішні посилання на певний сайт. Наприклад: [link:microsoft.com]. Як правило його використовують для аналізу зовнішніх посилань на сайти конкурентів. Список зовнішніх посилань на свої сайти набагато зручніше переглядати через, наприклад панель Інструментів для веб-майстрів від Google.

related: допоможе знайти сторінки, схожі до заданої сторінки. Наприклад за запитом [related:www.pravda.com.ua] Google покаже сторінки, які є схожими або мають певне відношення до сторінки Української правди.

Використовуючи оператор site: можна обмежити результати пошуку тільки сторінками з певного заданого сайту чи доменної зони. Наприклад запит [металопластикові вікна site:com.ua] буде включати тільки сторінки про металопластикові вікна, адреси яких будуть знаходитись в доменній зоні com.ua. Цей оператор зручно також використовувати для перевірки свого сайту (чи сайтів конкурентів) у покажчику Google. В цьому випадку вже не потрібно вводити інші ключові слова, наприклад [site:emarketingblog.com.ua]

Ось і все… :) Якщо знаєте інші оператори пошуку – згадайте їх в коментарях. А якщо Вам сподобалась ця стаття – підпишіться на мою стрічку новин.