Як безболісно перенести сайт на новий домен?

Багато хто порівнює перенесення сайту на новий домен з переїздом в нове помешкання. Як і в кожній іншій байці, тут є дуже велика доля правди.

Головним завданням для кожного толкового вебмайстра є перенесення сайту з мінімальною втратою позицій у результатах пошуку.

І тут починаються проблеми. Зазвичай при бездумному підході до перенесення, розкрутку сайту на новому домені треба починати майже з нуля.

В цій публікації я підготував декілька порад, які допоможуть безболісно перенести сайт на новий домен. Що ж означає безболісно? Для сайту це означає збереження існуючого рейтингу, а для Вас – збереження бонусу в кінці року.

Насправді при перенесенні сайту на інший домен не так багато роботи. Найбільшими причинами провалів у цій справі є халатність і неувага до дрібних деталей.

Для ускладнення завдання припустимо, що перенесення сайту на новий домен збігається в часі з його редизайном. Як наслідок, при переносі не зберігається наявна структура сайту. Хоча краще все таки спочатку перенести сайт, і вже після закінчення процедури переїзду змінювати його дизайн (під дизайном, я маю на увазі цілу систему сайту, графічний дизайн лише невеличка частина цієї системи).

А тепер крок за кроком про необхідні етапи перенесення:

 • Перенаправте кожну сторінку з старого сайту, на відповідну їй з нового сайту. Якщо цього зробити не має можливості (наприклад через велику кількість сторінок) – можна перенаправити старий сайт гуртом, але перенаправлення окремих сторінок все таки дає більший ефект.
  Перенаправлення обов’язково має бути зроблене через Redirect 301. Цей метод перенаправлення вказує пошуковикам, що сайт остаточно перенесено на нову адресу. Тут можна більше прочитати про те, як встановити Redirect 301 на своєму сайті. Нажаль, цей ресурс є англомовним. Але тут напевно найкраще викладено різні способи здійснення Redirect 301. Не забудьте перевірити чи все пройшло успішно. На цій сторінці можна перевірити, який метод перенаправлення встановлено на Вашому сайті.
 • Ідеально було б попросити адміністраторів сайтів, які мають посилання на Ваш старий сайт, замінити їх посиланнями на новий. Виконати це завдання на 100% майже нереально. Але було б добре добитися заміни посилань хоча б на тих сайтах, які мають найвищий рейтинг, і тих, які приносили старому сайту найбільше відвідувачів.
 • Перевірте внутрішні посилання на старому сайті і замініть їх посиланнями на відповідні сторінки нового сайту.
 • Додайте новий сайт в панель “Інструменти для веб-майстрів”. Не забудьте підтвердити право на управління сайтом.
 • Повідомте Гугл про зміну домену за допомогою запиту на сторінці “Зміна адреси” у панелі Інструментів. Постійно використовуйте Інструменти для перевірки процесу перенесення сайту. Додайте карту нового сайту.
 • Підтримуйте старий сайт у робочому стані ще, як мінімум, півроку.

Якщо процес перенесення сайту пройшов гладко і без помилок, то результатів можна очікувати відносно швидко.

 • Через 20-40 днів новий сайт вже мав би бути проіндексованим Google’ом
 • 6-9 місяців на відновлення попереднього позицій у пошуку

Ось і все. Не так вже й складно. Правда?

Якщо, все ж таки, ще залишились запитання – сконтактуйтесь зі мною через Skype (SkypeID: mikesvystun). Завжди буду радий допомогти.

 • http://fedotov.com.ua alex

  …6-9 місяців на відновлення попереднього позицій у пошуку…

  Вы уверены в цифре? Что-то многовато. Сами пробовали или у кого то прочитали?

 • Asterix

  180 днів Гугл резервує для повного оновлення свого індексу після подання заявки на зміну адреси…

  6-9 місяців загалом песимістичний прогноз. І, якщо переїзд на новий домен зроблено грамотно, відновлення рейтингу може відбутися швидше. Це з досвіду.

  Але для слабших сайтів повернення позицій після переїзду на новий домен може тривати навіть і пів року. А це, щоб підстрахуватися…