Як відновити втрачені веб-сторінки?

Випадково видалені веб-сторінки далеко не завжди треба створювати заново.  Як правило, халепу можна відносно легко полагодити: все залежить тільки від швидкості Ваших дій.

У цій статті описано два плани, які допоможуть відновити втрачену інформацію у 90% випадків.

План «А»

Зв’яжіться з своїм хостером (компанією, на серверах якої знаходиться Ваш сайт) і попросіть резервну копію бази даних свого сайту. Якщо все склалося добре і в хостера є резервна копія бази даних зроблена до необережного видалення сторінок – Вам пощастило. Просто попросіть веб-майстра замінити наявну копію бази даних на отриману від хостера.

Зверніться до хостера якомога швидше, доки резервна копія ще не була оновлена (як правило, резервна копія бази оновлюється кожен день). Якщо зреагувати занадто пізно і резервна база даних вже встигне оновитися, план «А» вже не спрацює.

План «Б»

Крім хостера, який повинен зберігати резервну копію бази даних, копії Ваших сторінок зберігаються також в індексах пошукових машин (Google, Yandex, Bing і т.д.). Наприклад, щоб перевірити, які сторінки блогу «Про Інтернет маркетинг» збережені в Google, потрібно ввести запит site:emarketingblog.com.ua.

Замість emarketingblog.com.ua вставте адресу свого сайту і в результаті Ви побачите перелік сторінок свого сайту збережених в індексі пошуковика. Тепер для кожної сторінки натискаємо на посилання «Кеш» і переглядаємо зміст сторінки. Таким чином можна врятувати текст втрачених сторінок.

Site3

Першим мінусом плану Б є те, що індекс пошуковиків далеко не завжди зберігає всі сторінки. Більше того, сторінки деяких сайтів (особливо дуже молодих) взагалі можуть бути відсутніми в індексі.

Другим мінусом плану Б є те, що він вимагає багато ручної роботи, тобто відновлення великих сайтів може бути справді дуже трудомістким заняттям. Тут так само не можна тягнути, юо пошуковими теж обновлюють свій індекс досить часто.

Для того, щоб мати спокійну голову і ніколи не вдаватися до планів «А» чи «Б», час від часу самостійно зберігайте резервну копію бази даних свого сайту. Це допоможе зберегти багато нервових клітин в критичний момент.

Якщо Вам сподобалась ця стаття – підпишіться на інші новини блогу Про інтернет маркетинг.

За підтримки: Купить книги через интернет. Книги
купить
в Киеве онлайн. Книжный интернет магазин киев